ÚOHS zrušil řízení na provozovatele nemocnice v Litoměřicích

Agentury
20. 8. 2018  ・  2 minuty čtení

Antimonopolní úřad zrušil koncesní řízení na nového provozovatele litoměřické městské nemocnice.

Ústí nad Labem, Brno – Proti tomuto nepravomocnému rozhodnutí se nemocnice odvolá. Opravný prostředek má odkladný účinek. ČTK to řekla mluvčí nemocnice Naděžda Křečková. O provoz nemocnice projevily zájem čtyři společnosti.

Litoměřice se rozhodly nabídnout nemocnici k dlouhodobému pronájmu s ohledem na nedostatek peněz na investice. Zařízení hospodaří bez ztráty. Výsledkem výběrového řízení má být pachtovní smlouva na pronájem nemocnice na dvacet let. “Koncesní řízení bohužel od počátku čelilo silnému tlaku různých subjektů, které se snažily narušit jeho průběh,” uvedl předseda představenstva litoměřické nemocnice Radek Lončák.

Důvodem rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je podle Lončáka odlišný výklad průběhu délky zadávací lhůty kvalifikační fáze koncesního řízení. ÚOHS vyhodnotil poskytnutí vysvětlujících informací na dotazy zájemců o účast v koncesním řízení jako změnu kvalifikační dokumentace, která je následně podmíněna prodloužením lhůty pro podání žádostí o účast.

Nemocnice s názorem ÚOHS nesouhlasí. “Právníci proto již připravují podklady k podání opravného prostředku předsedovi ÚOHS,” uvedl Lončák. Jednání se zájemci o pacht zatím nemocnice pozastaví. O dalším průběhu bude nyní, na základě stanoviska rozkladové komise, rozhodovat předseda ÚOHS.

Zájem o dlouhodobý pronájem nemocnice projevily Krajská zdravotní, vlastněná Ústeckým krajem, či Penta Hospitals.

(ČTK)