Pardubický kraj dokončuje přípravu centrálních příjmů nemocnic

Agentury
8. 8. 2018  ・  1 minuta čtení

Pardubický kraj dokončuje přípravu výstavby centrálních urgentních příjmů v nemocnicích v Ústí nad Orlicí a Pardubicích.

Pardubice – První stavba by měla být dokončena v roce 2020, druhá o dva roky později. Celkové náklady se odhadují na více než 1,3 miliardy korun.

“Pro centrální urgentní příjem v Ústí nad Orlicí očekává Pardubický kraj vydání územního rozhodnutí už v nejbližších dnech,” uvedla dnes Zuzana Nováková z kanceláře hejtmana. Hejtmanství zároveň připravilo úpravy, které sníží hluk způsobovaný zejména klimatizací na nynějších budovách nemocnice. Letos budou odstraněny staré garáže a připraveno území pro stavbu.

Projektová dokumentace urgentního příjmu v Pardubicích je před dokončením. Kraj požádá o územní rozhodnutí v září. Zároveň už je povolena demolice pavilonu číslo 1 bývalé dětské chirurgie, který by se mohl zbourat ještě letos. Nový sedmipodlažní objekt má do budoucna centralizovat urgentní akutní péči nejen chirurgickou, ale také interní a neurologickou. V budově by dále měla vzniknout nová centrální sterilizace, jedenáct operačních sálů, oddělení ARO, JIP a standardní oddělení chirurgických oborů.

“Vzhledem k tomu, že se v Pardubické nemocnici bude potkávat v příštích letech řada investičních akcí včetně nového pavilonu psychiatrie a připravovaného parkovacího domu, zadali jsme zpracování plánu organizace výstavby pro celý areál nemocnice. Jde nám o to, aby docházelo k minimu komplikací a kolizí mezi jednotlivými stavbami a aby to nenarušilo provoz nemocnice a péči o pacienty,” uvedl náměstek hejtmana pro investice a majetek Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj).

(ČTK)