Nemocnice Pardubického kraje zruší tendr na výstavbu psychiatrie

Redakce Medical News
20. 8. 2018  ・  1 minuta čtení

Představenstvo akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje (NPK) rozhodlo v pondělí o tom, že zruší tendr na výstavbu nového pavilonu psychiatrie.

Pardubice – Už v pátek přitom hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) informoval o tom, že ve věci podal trestní oznámení a bude žádat zrušení tendru. Představenstvo společnosti Nemocnice Pardubického kraje v pondělí rozhodlo o tom, že se připojí k trestnímu oznámení hejtmana Netolického.

Informovala o tom mluvčí společnosti Kateřina Semrádová s tím, že “vzhledem k závažnosti informací, naznačujících, že se účastníci veřejné zakázky mohli domlouvat na jejím výsledku, zruší Nemocnice Pardubického kraje, a.s., veřejnou zakázku na stavbu nového pavilonu psychiatrie v areálu Pardubické nemocnice.”

Nová psychiatrie je pro Nemocnici Pardubického kraje důležitým projektem, do kterého mají být investovány stovky milionů korun z prostředků Evropské unie. “Protože velkou část z těchto financí by měly pokrýt zdroje z integrovaného regionální operačního programu (IROP), předkládala NPK projektovou dokumentaci ministerstvu pro místní rozvoj, které program koordinuje. Ministerstvo neshledalo žádné vady a doporučilo zakázku vyhlásit,” popsala Kateřina Semrádová. Průběh tendru zajišťoval externí administrátor, který byl vybrán na základě veřejné zakázky. “Termín konečného podání nabídek byl stanoven na čtvrtek 16. srpna 2018. Nemocnice Pardubického kraje postupovala v celém procesu transparentně a v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek,” uzavřela Kateřina Semrádová.